Kirobo zaoferowało rozwiązanie umożliwiające anulowanie fałszywych transakcji BTC

Kirobo
Izraelski startup blockchain Kirobo wprowadził technologię, która zapobiega utracie kryptos z powodu błędów użytkownika podczas wysyłania transakcji.

Według ostatniego badania przeprowadzonego przez Fundację Fio, 55% respondentów obawia się możliwości popełnienia błędu podczas wysyłania krypto walut, a 18% straciło pieniądze z powodu błędów.

Kirobo wprowadziło rozwiązanie o nazwie Retrievable Transfer, które pozwala nadawcy na anulowanie transakcji, która została wysłana na niewłaściwy adres.

Trendy:

Australijczycy mogą teraz kupować Bitcoin Profit na poczcie
Dzięki opcji Retrievable Transfer nadawca składa unikatowe żądanie transakcji, a odbiorca musi wprowadzić odpowiednie hasło, aby otrzymać transfer. „Dopóki odbiorca nie poda prawidłowego kodu, nadawca może w każdej chwili anulować przelew. Kirobo nie ma dostępu do kluczy prywatnych użytkownika; kod łatwo potwierdza zakończenie transakcji“ – mówi firma.

Kirobo twierdzi, że technologia została zweryfikowana przez firmę Scorpiones Group, zajmującą się bezpieczeństwem cybernetycznym, i jest wspierana przez Izraelski Urząd Innowacji.

Według prezesa Kirobo Asaf Naima, celem transferu zwrotnego jest dokonywanie transakcji w kryptotece tak prostych i bezpiecznych jak bankowość internetowa.

Trendy:
Max Keiser wzywa amerykańskich protestujących do zakupu bitcoins
Funkcja Retrievable Transfer będzie dostępna w portfelu kryptograficznym Ledger dla transakcji bitcoin i, według Kirobo, pozostanie wolna dla transakcji do 1000 $. W najbliższych miesiącach, start planuje zintegrować tę funkcję z innymi portfelami.